انواع سئو

سئو کلاه سفید چیست؟

در اصطلاحات فنی این حوزه، سئو کلاه سفید به مجموعه تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی‌های که از قوانین و راهنمایی‌های موتور‌های جستجو تبعیت می‌کنند، اشاره دارد؛ که این به معنی فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو و یا کاربران به هیچ وجه نیست. این همچنین به سئو اخلاقی نیز یاد می‌شود زیرا دلیل آن این است که یا اجرای بلند مدت داشته و یا از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های صحیح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می‌کند.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری به ترکیبی از کارهایی که در استراتژی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می‌شود اتلاق می‌گردد. در استراتژی سئو کلاه خاکستری بیشتر با استفاده از راهکارهای سئو کلاه سفید کار سئو انجام می‌شود ولی برای سرعت بخشیدن به روند رو به جلو سایت، از روش‌های سئو کلاه سیاه به شکل محدود اما زمانبندی شده و با دقت انجام می‌شود. در انتها هم اگر قرار باشد کار سئو به اتمام برسد و دیگر روی سایت تا مدتی کاری انجام نشود، مجموعه کارهایی که در قالب سئو کلاه سیاه انجام می‌شد را به مرور زمان از سایت حذف می‌کنند نه اینکه یک دفعه اقدام به انجام ندادن آن‌ها کنند.

سئو کلاه سیاه چیست؟

به عبارتی دیگر اصطلاح سئو کلاه سیاه اشاره به مجموعه‌ای از دستورات دارد که به منظور فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتور‌های جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار می‌رود. این مهم است که بدانید این روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی‌شود و بکارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر دارد.

ادمین پاندا - 1398/06/09
می‌پسندم