روش‌های مختلف سئوی منفی

هک کردن وبسایت‌ شما

لازم به یادآوری نیست که امنیت در فضای وب، اساسی‌ترین اصل فعالیت برای هر کسب ‌و ‌کاری است. هکرها می‌توانند با در دست گرفتن کنترل وبسایت شما در یک چشم به هم زدن تمام داشته‌ها و زحمات شما را بر باد بدهند. آن‌ها با هک کردن وب‌ سایت می‌توانند به راحتی محتوا را از طریق افزودن لینک‌های اسپم دستکاری کنند یا با ریدایرکت کردن صفحات شما به صفحات خودشان، به شما ضربات جبران‌ ناپذیری بزنند.

البته این روش معمولاً برای وب ‌سایت‌ها و کسب ‌و‌ کارهای کوچک استفاده نمی‌شود، با این حال اگر کسب ‌و ‌کاری هستید که وب ‌سایت‌تان رتبه‌ی بالایی در نتایج جستجو دارد، ممکن است هکرها را وسوسه کنید که از جایگاه وب‌سایت شما برای بالا بردن اعتبار و رتبه وب ‌سایت‌های خودشان سوء استفاده کنند. آن‌ها با هک کردن سایت‌تان خیلی راحت می‌توانند بازدید کنندگان شما را به سایت خودشان هدایت کنند.

کپی کردن محتوای وبسایت شما و پخش کردن آن در اینترنت

کپی کردن محتوای شما در سایر سایت‌ها نیز روش دیگری است که خرابکاران یا رقبا برای تخریب جایگاه و رتبه‌ی گوگل شما در پیش می‌گیرند. وقتی گوگل دریابد محتوایی در چندین سایت مختلف عیناً کپی شده است، معمولاً تنها یک نسخه از آن محتوا را رتبه‌بندی می‌کند. در اکثر موارد گوگل آنقدر هوشمندانه عمل می‌کند که بتواند نسخه‌ی اصلی از وبسایت شما را تشخیص دهد، اما گاهی هم نسخه‌ی دزدیده شده را زودتر از نسخه‌ی اصلی پیدا می‌کند. در واقع، در چنین شرایطی، گوگل محتوای کپی شده را زودتر از محتوای اصلی شما، ایندکس می‌کند.

ایجاد لینک‌هایی با کلمات کلیدی غیراخلاقی یا غیرقانونی

ممکن است خرابکاران با انکر تکست‌های حاوی کلمات کلیدی شرط‌بندی، پوکر یا کلمات مرتبط با مسائل غیراخلاقی به وبسایت شما لینک بدهند و به این ترتیب شما را از چشم گوگل بیندازند! این روش، روشی ساده و قابل شناسایی است. قطعاً شما نمی‌خواهید از دید موتورهای جستجو وب‌سایتی تلقی شوید که حوزه فعالیتش با کلمات کلیدی‌ غیرقانونی یا غیراخلاقی شناسایی می‌شود.

حذف بهترین بک‌لینک‌های شما

این روش یکی از انواع خیلی موذیانه‌ی سئوی منفی است. در این روش برخی وبمسترها ایمیل‌هایی دریافت می‌کنند که از جانب شما از آنها خواسته می‌شود برخی لینک‌ها را حذف کنند. این در حالی است که هیچ دلیلی برای چنین کاری وجود ندارد زیرا آن لینک‌ها در چارچوب استانداردها و مقررات گوگل قرار می‌گیرند. در واقع خرابکارها به اسم شما به صاحبان آن وبسایت‌ها ایمیل می‌زنند و خواهان حذف بهترین بک‌لینک‌های شما می‌شوند.

ادمین پاندا - 1398/05/19
می‌پسندم