فاکتورهای مهم در طراحی سایت

شناخت کاربران

در طراحی سایت، یکی از نکاتی که بسیار حائز اهمیت است، شناخت دقیق و کافی از کاربران سایت می باشد. کاملاً واضح است که طرح و رنگ یک سایت اسباب بازی با رنگبندی و طراحی سایت لوازم یدکی خودرو باید متفاوت باشد. پس در طراحی سایت خود، این نکته را حتما در نظر داشته باشید.

استفاده از جملات کوتاه اما مفهمومی

در نوشتن متن برای وب‌سایت خود به این نکته توجه داشته باشید که کاربران اینترنتی خواستار درک مطلب در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. از این رو سعی بر زیاده گویی نداشته باشید زیرا از حوصله کاربر خارج است.

املای صحیح کلمات

نکته دیگری که در تکمیل سایت خود باید به آن توجه کنید، پرهیز از داشتن غلط املایی است. اشتباهات املایی و دستوری در سایت وجهه بدی ایجاد می‌کنند. بنابراین قبل از انتشار مطالب در سایت حتما چندبار آن را بازخوانی کنید.

پرهیز از استفاده از اصطلاحات تخصصی

به این نکته توجه داشته باشید که اصطلاحات کلیدی تنها در سایت‌هایی کاربرد دارد که فقط کاربران متخصص از آن بازدید می‌کنند. بنابراین اگر دارای یک سایت شرکتی و یا فروشگاهی هستید، حدالامکان سعی کنید از به کاربردن کلمات تخصصی بپرهیزید و یا در صورت استفاده، توضیح آن را نیز بیان نمایید.

عدم به کاربردن کلمات و عبارات بی معنی

سعی کنید در متن خود تا جایی که امکان دارد از کلمات بی معنی و مفهوم استفاده نکنید. اجتناب از به کارگیری این عبارات در طراحی سایت، می‌تواند رضایت بیشتر کاربران را به دنبال داشته باشد.

ادمین پاندا - 1398/06/23
می‌پسندم

مطالب مرتبط