یک پست موفق وبلاگ چه ویژگی‌هایی دارد

آموزندگی و جذابیت بخش اصلی متن

همان‌طور که می‌دانید قسمت اصلی متن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متن اصلی می‌تواند شامل اخبار، نکات آموزنده، آموزش نحوه‌ی انجام یک کار یا حتی داستان خنده‌دار باشد. هر کدام از این پست‌ها با نگارش مخصوص به خود نوشته می‌شوند. به‌عنوان مثال در داستان خنده‌دار از کلمات عامیانه استفاده می‌شود و لحن نوشتاری اخبار جدی است. پس مهم‌ترین کار این است که هدف پست را مشخص کنید. همان‌طور که در مورد قبلی اشاره کردیم در گذشته توصیه می‌شد کلمات کلیدی باید چند بار در زیرتیترها و متن اصلی تکرار شوند اما امروز تحقیقات نشان داده است چگالی کلمات کلیدی برای گوگل بسیار کم اهمیت هستند. الگوریتم گوگل به اندازه‌ای هوشمند است که متوجه می‌شود متن شما چه موضوعی دارد و آن را برای ظاهر شدن در نتیجه‌ی جستجو ایندکس می‌کند. بنابراین اگر موضوع مشخصی دارید و به خوبی در مورد آن توضیح داده‌اید گوگل متوجه این موضوع می‌شود و نیازی به استفاده‌ی بیش از اندازه از کلمات کلیدی نیست.

تصاویر مرتبط و زیبا

یکی دیگر از راه‌های افزایش جذابیت و خوانایی متن، استفاده از تصاویر زیبا و مرتبط در متن اصلی است. گوگل مدت زمانی که برای خواندن هر پست صرف می‌شود را اندازه‌گیری می‌کند و وجود تصاویر کمک می‌کند خواننده برای مدت زمان بیشتری با پست درگیر باشد. همچنین از آنجایی که پست در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر می‌شود استفاده از تصاویر زیبا به جلب توجه خواننده کمک می‌کند.

اقدام به عمل قوی

تمام پست‌هایی که در وبلاگ منتشر می‌شوند باید یک اقدام به عمل داشته باشند. اقدام به عمل می‌تواند پر کردن یک فرم یا درخواست بازدید از صفحه‌ای دیگر، کامنت گذاشتن یا عضویت در سایت به بهانه‌ی ارسال مقالات بیشتر باشد. پس در اولین گام تصمیم بگیرید خواننده چه اقدامی باید انجام دهد. سپس با نوشتن یک متن جذاب خواننده را به انجام آن تشویق کنید.

خوب بودن توضیحات متا (META DESCRIPTION)

توضیحات متا همان بخش خلاصه‌ای هستند که در نتیجه‌ی جستجوی گوگل و زیر لینک نشان داده می‌شوند. گوگل برای مقالاتی که توضیحات متای مشخصی ندارند، یک یا دو خط ابتدایی مقاله را به‌عنوان توضیحات متا انتخاب می‌کند و شاید این دو خط توصیف خوبی از کل متن ارائه ندهند. بنابراین بهتر است به صورت جداگانه نوشته شود. هفت مورد قبلی که بررسی کردیم در مورد نکاتی بود که خوانندگان در صفحه‌ی سایت مشاهده می‌کنند. اما توضیحات متا در داخل کدهای HTML قرار می‌گیرند. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید افزونه‌ای به نام Yoast اجازه می‌دهد قسمت توضیحات متا را جداگانه پر کنید.

ادمین پاندا - 1398/05/09
می‌پسندم

مطالب مرتبط