چگونه اشتباهات سئو را جبران کنیم؟

لینک‌های سایت خود را چک کنید

توجه داشته باشید که اگر هر لینک صفحات سایت شما اشکال داشته باشد، نوعی عیب برای سایت به حساب می‌آید که مانعی برای موتور جست و جو به حساب می‌آید و همین امر سبب می‌شود که رنکینگ سایت شما پایین بیاید.

به بک لینک‌های خود توجه کنید

درست است که بک لینک سبب افزایش رتبه سایت شما می‌شود ولی این اتفاق زمانی می‌افتد که اولا بک لینک‌ها از سایت‌ها معتبر باشند که خود رتبه مناسبی دارند و دوما بک لینک‌ها با موضوع سایت شما سازگاری داشته باشند.

مطالب تکراری را از سایت خود حذف کنید

بدانید که گوگل در صورتی به مطالب شما امتیاز می‌د‌هد که ان مطالب در حیطه موضوعی خود، جدید و نو باشند و اگر مطلب تکراری در سایت قرار گیرد، چون این مطلب قبلا رتبه بندی شده است لذا گوگل دوباره به ان مطلب امتیاز نمی‌دهد.

محتوای مطالب، اهمیت زیادی دارند

همان گونه که گفتیم، دو نکته در نوشتن مطالب اهمیت دارد اول وجود کلمات کلیدی در داخل متن که بعد در انتهای متن قرار است در قالب برچسب لحاظ شوند و دوم نو و بکر بودن متن. حال برخی از افراد برای رسیدن به این هدف، مطالبی می‌نویسند که از نظر کیفیتی بسیار پایین است و فقط می‌خواهند تعداد کلمات کلیدی در آن‌ها بالا باشد و یا این که می‌خواهند سایت آن‌ها مطلبی برای عرضه داشته باشد و این بزرگترین اشتباه است. توجه داشته باشید که هر چه مطالب شما از جذابیت بیشتری برخوردار باشد، مسلماً تعداد بازدیدی کننده بیشتری را به سمت خود جذب می‍کند و همین امر سبب افزایش بازدید از شایت شما و در نتیجه افزایش رتبه سایت شما می‍گردد.

در انتخاب عکس برای مطالب دقت کنید

یکی دیگر از اشتباهات سئو این است که از تصاویر درست استفاده نمی‍شود. اولاٌ تصاویر شما باید با موضوع متن همبستگی داشته باشد و دوماً کیفیت تصاویر باید به گونه ای باشد که در زمان آپلود تصاویر، افت کیفیت نداشته باشید.

ادمین پاندا - 1398/03/01
می‌پسندم