چگونه یک شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

اعتماد به نفس داشته باشید

کاریزما به معنی اعتماد به نفس نیست، اما اعتماد به نفس می‌تواند شما را جذاب‌تر کند، زیرا اعتماد به نفس باعث جلب اعتماد دیگران به توانایی‌های شما می شود. اگر مردم شما را به عنوان یک فرد با اعتماد بنفس بشناسند، طبیعتا می‌خواهند بیشتر در اطراف شما باشند. اما چگونگی اعتماد به نفس داشته باشیم.

 

کاریزما را از طریق زبان بدن نشان دهید

زبان بدن شما می‌تواند در مورد اینکه چه حسی نسبت به خودتان دارید بگوید و باعث جذب دیگران شود. حرکات بدنی اشتباه می‌تواند شما را خجالتی یا دودل نشان دهد، بنابراین مهم است که به درستی بدنتان را حرکت دهید به نحوی که نشان دهد شما قاطع متعهد و سرزنده هستید. در ادامه می‌آموزید که چگونه زبان بدن درستی داشته باشید.

 

به مردم حس خاص بودن بدهید

فرق نمی کند با چه کسی صحبت می‌کنید همیشه باید به طرف مقابل آنقدر توجه نشان دهید که حس کند تنها فرد روی زمین است. برای داشتن کاریزمای حقیقی باید بتوانید با هر کسی در مورد هر موضوعی صحبت کنید و شنونده خوبی باشید. در ادامه با چند روش آشنا خواهید شد.

 

شوخ طبع باشید

یک شخصیت کاریزماتیک واقعی باید بتواند بدون زحمت زیاد مردم را وادار به خنده کند. شخصیتی که هر کس می‌خواهد در اطراف او باشد توانایی این را دارد که گروهی از مردم را به خنده بیاندازد. شما باید با حس شوخ طبعی قادر به جذب افراد باشید. اما چگونه: یاد بگیرید به خودتان بخندید. اگر شما یاد بگیرید با خودتان شوخی کنید مردم از اینکه چه اعتماد به نفس بالایی دارید شگفت زده خواهند شد و در کنار شما راحت تر هستند. مجبور نیستید ارزش خود را پایین بیاورید تا نشان دهید که از ضعف‌های خود مطلع هستید.

 

صادق باشید

مردم تمایل دارند بدون هیچ گونه نیت بدی افکار و احساسات شان را از هم پنهان کنند، اما همه از مصاحبت با کسی که بدون اینکه ناخوشایند یا عجیب و غریب باشد، صادق است لذت می‌برند. اگر شما می‌توانید صادقانه ارتباط برقرار کنید و به مردم کمک کنید، در راه درست رسیدن به جذابیت هستید. البته از بحثی که موجب ناراحتی مردم میشود بطوریکه بخواهند از شما دور شوند، امتناع کنید.

ادمین پاندا - 1398/02/30
می‌پسندم