آیا گرفتن رتبه بالا بدون سئو شدنی است؟

هر فردی که یک سایت برای کسب و کار و حرفه خود راه اندازی کرده است، همیشه باید از وضعیت رتبه سایت‌های رقبای خود با خبر باشد تا بتواند تصمیم‌های درستی درباره آینده سایت خود بگیرد. در این میان برخی از وبسمترها، شاید به این موضوع برخورد کرده باشند که برخی از سایت‌ها علی رغم اینکه بهینه سازی چندانی بر روی سایت خود اعمال ننموده‌اند، ولی رتبه خلی خوبی در گوگل دارند و همین موضوع برای آن سوالی ایجاد می‌کند. در این مقاله ما به بیان دلایل بروز این موضوع می‌پردازیم:

 

تعداد کلیک‌های دریافتی

ارزش گذاری گوگل برای رتبه بندی سایت‌ها، چندین مورد را شامل می‌شود که یکی از آن‌ها، نرخ کلیک یا تعداد کلیک‌هایی است که یک سایت، در نتیجه جست و جوی کاربران در گوگل دریافت نموده‌اند و هر چه این درصد بیشتر باد، ارزش سایت بالاتر می‌رود زیرا به این معنا است که سایت کیفیت خوبی دارد که بازدید کننده زیادی دارد.

 

نوع بک لینک‌های مورد استفاده

کافی است شما به جای داشتن بک لینک‌های زیاد از سایت های مختلف، فقط چند بک لینک از چند سایت معتبر، عالی و هم موضوع سایت خود داشته باشید در این صورت ارزش بسیار موثر آن را خواهید دید.

 

قدمت و سن سایت

مسلما سایت هایی که سن بیشتری دارند، نسبت به سایت هایی که جدیدا راه اندازی شده اند، رتبه بالاتی دارند چون میزان فعالیت آن ها در طول این چند سال زیاد بوده و این یک امر طبیعی است.

 

استفاده از لینک‌های داخلی

حتماً نباید از بک لینک برای سایت استفاده شود چون گاهی اوقات در موضوع کاری شما، سایت مناسب برای لینک دهی پیدا نمی‌شود بنابراین کافی است در همان سایت خود، از لینک های داخلی استفاده نمایید که به صفحات مختلف سایت ارجاع داده می‌شوند.

 

تولید محتوای با کیفیت

شاید شما نیز با این مورد رورو شده باشید که سایتی اگرچه مطالب زیادی ندارد ولی تعداد بازدید آن بسیار زیاد است و زمانی که بررسی می‌کنید متوجه می‌شوید که چه مطالب عالی و بکری در این سایت وجود دارد که همین امر باعث می‌شود کاربران زیاید را به سمت خود جلب کند و همیشه منتظر باشند تا مطلب جدید وارد سایت شود و آن را مطالعه نمایند. لذا تعداد محتوا مهم نیست بلکه کیفیت است که اهمیت دارد.

ادمین پاندا - 1398/02/15
می‌پسندم